Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

meteotom 


Oblíbená alba

Alba, která má meteotom v oblíbených

reklama

104 fotek, podzim, 60 zobrazení, 42 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda, země
Tak tedy dnes a nebo nikdy. Máme před sebou poslední den pobytu a po týdnu mraků a deště se trochu ukázalo sluníčko. Vyrážíme do pohoří Schneealp s přáním zdolat jeho nejvyšší vrchol, horu větrů, Windberg.
32 fotek, 12.10.2017, 49 zobrazení, přidat komentář
11 fotek, 22.9.2017, 38 zobrazení, přidat komentář
138 fotek, 29.6.2017, 39 zobrazení, přidat komentář
22 fotek, 27.6.2017, 100 zobrazení, přidat komentář
82 fotek, letos v červnu, 90 zobrazení, přidat komentář
109 fotek, 3.6.2017, 154 zobrazení, přidat komentář
fotil pan Jastráb ze slovenské Jablonica
16 fotek, 30.5.2017, 63 zobrazení, přidat komentář
21 fotek, 5.6.2017, 57 zobrazení, přidat komentář
113 fotek, letos v červnu, 166 zobrazení, 71 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda, země
Pokaždé, když jsem byl na hřebenu Malé Fatry, tak mne lákala trasa ze Stohu po zelené do Kralovan. Dnes se tedy vydám po trase, kudy jsem ještě nešel a kudy chodí jen velmi málo turistů( já jsem nepotkal vůbec nikoho). Pro výstup zvolím zelenou z Kralovan zastávky, krásnou dolinou Bystričky a ze Stohu dolu trasu přes Žobrák přímo na nádraží v Kraľovanech.
146 fotek, 21.5.2017, 98 zobrazení, přidat komentář
14 fotek, 24.5.2017, 65 zobrazení, přidat komentář
83 fotek, 7.10.2016, 127 zobrazení, 29 komentářů | cestování, krajina, ostatní, příroda, země
Už pátý den sledujeme vývoj počasí a hledáme nejvhodnější den k výstupu na tuto krásnou horu. Jožka zítra odjíždí domů a tak je dnešní den poslední, kdy se můžeme do koruny Choče vydat. Jdeme z Valaské Dubové zasněženou krajinou k vrcholu, který se ukrývá v mracích. Počasí se mění každou chvilku a s každým nastoupaným metrem. A i když z vrcholu nebyly ty pověstné výhledy přes půl Slovenska, bylo to hezké.
142 fotek, březen 2016, 221 zobrazení, 46 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda, země
V údolí už rozkvétají první kytičky a na hřebenu Malé Fatry ještě drží vládu paní Zima. A tak se sem vydávám, abych si ještě trochu té zimní krásy užil. Na hřeben vyjedu lanovkou a pak se ze Snilovského sedla vydávám přes Kriváně na Suchý a dolů do Varína.
127 fotek, 23.11.2015, 268 zobrazení, 69 komentářů | cestování, krajina, ostatní, země
V horách začíná zima a tak než nám metrové závěje ztíží naše putování, vydám se na vrchol s nejkrásnějším výhledem na Slovensku. Na Velký Choč. Výstup začínám v Valaské Dubové. Odtud je ceta k vrcholu asi nejjednodušší, i když na všech si musíte překonat převýšení asi tisíc metrů. Z vrcholu se pak vydávám po červené do Lúček. Výhledy trochu kazily mraky nad okolníma horama, ale i tak to bylo bezva.Tak se pojďte podívat...
104 fotek, 3.11.2015, 195 zobrazení, 35 komentářů | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé, země
Mé kroky míří ke svahům Alp do horských lázní Puchberg am Schneeberg jenom kousek za Vídní. Odtud se vydám zdolat nejvyšší vrchol Dolního Rakouska , horu Klosterwappen s výškou 2076 m.n.m v pohoří Schneeberg (Sněžné hory nebo také Sněžník). Cestuji vlakem do Puchbergu a ještě kousek autobusem k lanovce v Losenheimu. Lanovka nejezdí a tak si musím poctivě vyšlápnout celý kopec. Na vrcholcích je docela teplo a tak si vystačím jenom s tričkem a později mikinou. Díky odstávce lanovky i zubačky je nahoře klid a jenom pár turistů. Projdu hlavní vrcholy a podél ozubnicové trati sestoupím zpět do Puchbergu na vlak
244 fotek, podzim 2015, 363 zobrazení, 54 komentářů | cestování, krajina, příroda, širokoúhlé, země
Odjíždím do krásných hor na Slovensku, abych tam oslavil své narozeniny. A vybírám si z mých oblíbených Malou Fatru. Už jsem tam byl tolikrát a stále se vracím. Pro zpestření volím výstupovou trasu ze Sučan na Malý Kriváň. Tato trasa je poměrně nová a málo známá. Ale hezká. Na Malý Kriváň vystupuji před polednem a najednou mám spoustu času. A tak jdu opravdu volným tempem a po pokochání se výhledy z Velkého Kriváně přidávám ještě Chleb. Na chatu pod Chlebom přicházím ještě před západem slunce. Večeře, pivečko a jdu brzy spát. Ráno vstávám dřív než vyjde sluníčko a před chatou uvařím snídani, dám štamprlíka a jdu do sedla Za Hromovým a dál na Poludňový Grúň. Na Stoh se mi moc nechce (je docela silný vítr) a ze stohové zkratky mám docela obavy aby to tam neklouzalo. Vítězí žlutá kolem Stohu a už se těším na Rozsutec. Až do sedla Medziholie jsem šel sám, ale na Rozsutci bylo narváno. V sedle Medzirozsutce se opět rozhoduji, kterou cestou se dám a nakonec vítězí zelená přes Malý Rozsutec do Terchové. No a pak už domů.
137 fotek, srpen 2015, 201 zobrazení, 23 komentářů | cestování, klasická-fotografie, krajina, příroda, země
Vydávám se na jižní hřeben Kriváňské Fatry a sice ze Snilovského sedla (kam jsem se vyvezl lanovkou) přes Malý Kriváň a Suchý do Strečna. Počasí bylo podmračné, na focení nic moc, ale na turistiku tak akorát. Odpoledne hrozily bouřky a tak se nikde moc nezdržuji a šlapu do svého cíle. Do Strečna přicházím v době, kdy je hřeben zahalen mraky a ozývá se hřmění.
105 fotek, srpen 2015, 241 zobrazení, 40 komentářů | krajina, ostatní, příroda, širokoúhlé, země
Za to, že se v jednom týdnu dostanu dvakrát do svých oblíbených hor vděčím své ženě. Chtěla se se mnou vydat na nějaké kopečky a já, aby se jí to líbilo, jsem zvolil tu nejkrásnější hřebenovečku Malé Fatry. Počasí nám přálo, i když sluníčko hřálo už i na horách a tak se krásně šlapalo. Do Snilovského sedla jsme se vyvezli lanovkou. Po hřebenu přes Chleb na Poludňový grůň jsme vůbec nepospíchali. Nebylo kam a bylo tam nádherně. Na Chatě na Grúni jsme si dali skvělý oběd a pak pohodová cesta autem k domovu.